Elindult a tavaszi félév, a legtöbb egyetemen vége az online oktatásnak
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
Az egyetem hallgatói önkormányzata a Facebookon posztolt az aktuális járványügyi protokollról.
A közel négy hónapig tartó távoktatást azután szüntették meg, hogy rengeteg diák beolttatta magát.
A kormány nem tervezi az online átállást, hiszen azt szeretnék, ha "iskolák is működnének" - mondta a mai Kormányinfón Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Több mint 400 hallgató írta alá azt a petíciót, amely a személyes oktatás fenntartása mellett kampányol.
A diákok attól félnek, az online oktatás miatt óriási hátrányba kerülhetnek, nem tudják megvalósítani a céljaikat – ez derül ki egy kutatásból.
A romló járványügyi adatok miatt Szerbiában hétfőtől ismét mindenkinek kötelező maszkot hordania az iskolákban - így döntött hétfőn az egészségügyi minisztérium.
Nem lesz kötelező maszkviselés, se távolságtartás - mondta a köznevelésért felelős államtitkár.
Van olyan egyetem, ahol szeptembertől a 150 főnél nagyobb előadásokat csak online lehet megtartani, máshol ezt a határt 50 főnél húzták meg. Olyan intézmény is van, ahol három forgatókönyvet is kidolgoztak a következő félévre, azok közül a járványügyi helyzet alapján "választanak" majd. Pár héttel a szeptemberi szemeszterkezdés előtt arról kérdeztük az egyetemeket, milyen szabályokkal készülnek az új tanévre.
A középiskolások és az egyetemista korúak azok, akik leginkább tudják terjeszteni a fertőzést - mondja Duda Ernő virológus.
A köznevelési államtitkár azt mondta, optimistán állnak a szeptemberi iskolakezdéshez.
A héten 1200 milliárd forint támogatástól esett el a felsőoktatás, folytatódtak az érettségik és pótnappal számolhatnak azok, akik betegség miatt nem tudtak részt venni az írásbeliken - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.